Belka
Środa, 12 Grudnia 2018   imieniny: Joanna, Aleksandra, Dagmara
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Pierwszy odcinek drogi S14 będzie realizowany. GDDKiA podpisała umowę z wykonawcą

Data publikacji: 2018-10-05, Data modyfikacji: 2018-10-07
A A AWydrukDrukuj  
 
Łódź będzie pierwszym miastem w Polsce z pełnym ringiem autostradowym. Podpisana została umowa na projekt i budowę pierwszego odcinka drogi ekspresowej S14 od węzła Lublinek do węzła Łódź Teofilów. Odcinek 12,2 km zbuduje konsorcjum Budimex - Strabag za 561,8 mln zł w ciągu 32 miesięcy od podpisania umowy. Do czasu realizacji robót nie wlicza się okresów zimowych od 15 grudnia do 15 marca. Chociaż termin zakończenia prac powinien nastąpić w połowie 2022 roku, to wykonawca deklaruje, że postara się zakończyć budowę do końca 2021 roku.

Pełna treść wiadomości na: lask.naszemiasto.pl/artykul/pierwszy-odcinek-drogi-s14-bedzie-realizowany-gddkia,4829143,artgal,t,id,tm.html?kategoria=1
lask.naszemiasto.pl, Źródło artykułu: lask.naszemiasto.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat łaski – powiat w zachodniej części województwa łódzkiego, w skład którego wchodzą gminy: Łask, Buczek, Sędziejowice, Widawa, Wodzierady, zajmując powierzchnię 618,23 km².

  Artrakcje przyrodnicze stanowią: obszary chronionego krajobrazu (Dolina Środkowej Grabi, Dolina Grabi i Kolumna-Las) oraz 10 pomników przyrody w parku miejskim im. Rodu Łaskich.

  Do zabytków powiatu zaliczaja się: kościół kolegiacki Nawiedzenia NMP i św. Michała Archanioła zbudowany w latach 1517-1523, drewniany kościół św. Ducha z 1666 roku, synagoga z końca XIX w. (obecnie remiza straży pożarnej), cmentarz żydowski, Zajazd Jamboł czy domy murowane z XVIII i XIX w.

  W stolicy powiatu znajduje się jednostka wojskowa, a w okolicach 32 baza lotnicza i inne obiekty wojskowe. Atrakcję stanowi także coroczne Święto Truskawiki w gminie Buczek.

  Przez powiat przezbiega droga ekspresowa S8.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola