Belka
Czwartek, 24 Stycznia 2019   imieniny: Felicja, Rafał, Tymoteusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Kwesta na odnowę i restauracje grobów łaskiej nekropolii

Data publikacji: 2017-10-20, Data modyfikacji: 2018-12-21
A A AWydrukDrukuj  
 
Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Łaskiej, podobnie jak w latach ubiegłych, zamierza przeprowadzić kwestę na odnowę i restauracje grobów łaskiej nekropolii. W dniu Wszystkich Świętych, od godz. 9,00 do godziny 16,30, w pięciu oznakowanych punktach na cmentarzu parafialnym w Łasku, członkowie Towarzystwa i wolontariusze zbierać będą do puszek na ten szlachetny cel, a zakres podjętych prac renowacyjnych wyznaczy wysokość pozyskanych środków.             W najbliższych latach planujemy podjąć działania remontowe i konserwatorskie zmierzające do: zachowania 3 grobowców koło odnowionej kaplicy cmentarnej, uporządkowania terenu i odnowienia nagrobka z 1908 roku „Chrystus z krzyżem” oraz nagrobka z 1892 roku kniazia Sergija w dawnej części prawosławnej, odbudowy grobu Karola Grassa z 1848 roku, członka rodziny aptekarzy zasłużonych dla Łasku oraz odnowienia nagrobka Juljany Hardt z 1887 roku – w dawnej części ewangelickiej cmentarza, innych nagrobków mających wartość historyczną lub artystyczną. Osoby, które nie dotrą na cmentarz, a chciałyby wesprzeć ten szlachetny cel, mogą dokonywać wpłat na konto TPZŁ z dopiskiem „na odnowę nagrobków”. Nr konta: 53 9263 0000 0503 9273 2005 0101 Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom.

Pełna treść wiadomości na: 52 at festiwalroz.lask.pl
festiwalroz.lask.pl, Źródło artykułu: festiwalroz.lask.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat łaski – powiat w zachodniej części województwa łódzkiego, w skład którego wchodzą gminy: Łask, Buczek, Sędziejowice, Widawa, Wodzierady, zajmując powierzchnię 618,23 km².

  Artrakcje przyrodnicze stanowią: obszary chronionego krajobrazu (Dolina Środkowej Grabi, Dolina Grabi i Kolumna-Las) oraz 10 pomników przyrody w parku miejskim im. Rodu Łaskich.

  Do zabytków powiatu zaliczaja się: kościół kolegiacki Nawiedzenia NMP i św. Michała Archanioła zbudowany w latach 1517-1523, drewniany kościół św. Ducha z 1666 roku, synagoga z końca XIX w. (obecnie remiza straży pożarnej), cmentarz żydowski, Zajazd Jamboł czy domy murowane z XVIII i XIX w.

  W stolicy powiatu znajduje się jednostka wojskowa, a w okolicach 32 baza lotnicza i inne obiekty wojskowe. Atrakcję stanowi także coroczne Święto Truskawiki w gminie Buczek.

  Przez powiat przezbiega droga ekspresowa S8.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola