Belka
Sobota, 17 Listopada 2018   imieniny: Waleria, Salomea, Grzegorz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Firma z Piotrkowa szyje ornaty dla papieża Franciszka: "Haftina" robiła szaty na ŚDM w 2016, do Dublina, a teraz na pielgrzymkę na Litwę

Data publikacji: 2018-08-31, Data modyfikacji: 2018-09-01
A A AWydrukDrukuj  
 
Ich ornaty noszą księża na całym świecie, a od 2016 także papież Franciszek. To piotrkowska "Haftina" brała udział w przygotowaniu i uszyciu szaty, w której ojciec święty odprawiał niedzielą mszę w Dublinie, a która tak poruszyła polskich prawicowych publicystów. A teraz, papież założy ornat z Piotrkowa także podczas pielgrzymki na Litwę we wrześniu.

Pełna treść wiadomości na: lask.naszemiasto.pl/artykul/firma-z-piotrkowa-szyje-ornaty-dla-papieza-franciszka,4782845,artgal,t,id,tm.html?kategoria=1
naszemiasto.pl, Źródło artykułu: naszemiasto.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat łaski – powiat w zachodniej części województwa łódzkiego, w skład którego wchodzą gminy: Łask, Buczek, Sędziejowice, Widawa, Wodzierady, zajmując powierzchnię 618,23 km².

  Artrakcje przyrodnicze stanowią: obszary chronionego krajobrazu (Dolina Środkowej Grabi, Dolina Grabi i Kolumna-Las) oraz 10 pomników przyrody w parku miejskim im. Rodu Łaskich.

  Do zabytków powiatu zaliczaja się: kościół kolegiacki Nawiedzenia NMP i św. Michała Archanioła zbudowany w latach 1517-1523, drewniany kościół św. Ducha z 1666 roku, synagoga z końca XIX w. (obecnie remiza straży pożarnej), cmentarz żydowski, Zajazd Jamboł czy domy murowane z XVIII i XIX w.

  W stolicy powiatu znajduje się jednostka wojskowa, a w okolicach 32 baza lotnicza i inne obiekty wojskowe. Atrakcję stanowi także coroczne Święto Truskawiki w gminie Buczek.

  Przez powiat przezbiega droga ekspresowa S8.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola